ZEFERAN RESTAURANT


Adres: Emin Sinan Mahallesi, Piyer Loti Cd. No:62, 34130 Fatih/İstanbulTel: 0212 638 22 12

09.10.2018 14:13

Adını hurmanın en lezzetli ve değerli türünden alan; incelikli lüksü, zarif mimarisi, tarihi atmosferi ve üstün kalitedeki hizmet anlayışıyla misafirlerini ağırlayan Ajwa Hotel Sultanahmet ve Azerbaycan mutfağının İstanbul’daki en iddialı temsilcisi Zeferan Restaurant, mükemmel hizmet ve üstün kaliteyi bir arada sunmaya devam ediyor.

Lüks segment otellerinin en iyileri arasında yer alan, İstanbul’un tek beş yıldızlı artizan/zanaat (sanatkar tarafından yapılan ya da özel bir ustalık gerektiren) oteli Ajwa Hotel Sultanahmet, bölgede bu konudaki açığı kapatan bir adres.


6798 metrekare üzerinde 61 oda olarak dizayn edilen Ajwa Hotel Sultanahmet’in tasarımı, sadece Osmanlı ya da Selçuklu’yu değil, bölgenin geçmişindeki pek çok farklı dönemi yansıtıyor. Her detayında artizan unsurların saklı olduğu bu farklı otelcilik anlayışı, Topkapı restoratörleri tarafından yapılmış kalem işlerinde, ahşap ve sedef süslemelerde, her biri ayrı bir dönemi yansıtan Azerbaycanlı sanatçıların değerli tablolarında ve el işçiliği İznik çinilerinde göze çarpıyor. 

Hem tarihten hem de geleneklerden beslenen tasarımla; aynı zamanda modern yaşamın son teknolojisini ve lüks anlayışını da harmanlayan bir felsefeyle kurulan Ajwa Hotel Sultanahmet, detayların sembolik ifadelerin ötesinde ciddi bir fark yaratabildiğini gösterme hedefini taşıyor.


İki toplantı odasıyla iş dünyasına alternatif sunan Ajwa Hotel Sultanahmet, misafirlerini su sesi, kuş sesi gibi doğa efektleriyle huzurlu bir ortamda ağırlarken; Osmanlı tarzını teknolojiyle birleştiren hamam, buhar odası ve masaj odalarında SPA hizmeti ve yüzme havuzuyla dinlendirici bir tatil yeri olarak dikkat çekiyor.

AZERBAYCAN MUTFAĞININ EN İYİ ADRESİ: ZEFERAN RESTAURANT

Ajwa Hotel Sultanahmet’in üst katında bulunan Zeferan Restaurant ise Azerbaycan kültürünü ve geleneksel mutfağını özenle yansıtan özgün bir lezzet noktası. Fenerbahçe burnundan başlayıp tarihi yarımadayı, Prens adalarını ve Yeşilköy sahiline kadarki şeridi gören, muhteşem deniz manzaralı Zəfəran Restaurant, haftanın yedi günü 07.00 ile 24.00 saatleri arasında hem otel misafirlerini hem de dışarıdan gelecek misafirlerini ağırlıyor. 

Azerbaycan ve Anadolu’nun zengin coğrafyasından beslenen ve Zəfəran Restaurant’ta malzemeler bizzat üreticisinden temin ediliyor. Yiyeceklerin mevsiminde yenmesine çok önem verildiği için artizan ve sürdürülebilir ürünlerle hazırlanan yemeklerin sunulduğu restoranda israftan kaçınma öncelik taşıyor.


Lüle kebabı, tike kebabı, Hazar Denizi’nin bereketini yansıtan balık yemekleri, kutab, kükü, 50’den fazla pilav yemeği gibi Azerbaycan yemek kültürünün önde gelen çeşitleri olan bu yemekler, Ajwa Hotel Sultanahmet’in sekizinci katında Zəfəran Restaurant’ta genç ve yetenekli Executive Şef Ramin Nuriyev liderliğindeki mutfak ekibi tarafından hazırlanıp, iyi ve kaliteli lezzet arayanlarla buluşuyor.

Mekan Direktörü: Yasin ŞENTÜRK

Tel:537 281 75 61

Editör: Dilan Dimil


Etiketler: ZEFERAN RESTAURANT fatih azerbaycan mutfağı best mekan sehrin en iyileri
219

Hava Durumu ANKARA